Босненският селекционер Вахид Халилходжич написа нова страница във футболната история. Той класира четвърти различен отбор за четвърто Световно първенство. Мароко победи с 4:1 ДР Конго и след няколко месеца ще пътува до Катар, а още в петък ще разбере съперниците си в груповата фаза на турнира.

Вахид Халилходжич е треньор, който постига резултати, когато става дума за национални отбори. Преди това той успя да класира за големия форум отборите на Кот Д`Ивоар, Алжир и Япония, но по стечение на обстоятелствата отиде само на 1 от три първенства.

През 2010 година той бе уволнен от Кот Д`Ивоар няколко месеца преди Световното първенство в Южна Африка след разочароващото представяне в турнира за Купата на африканските нации. През 2014 година стигна до елиминационната фаза с Алжир, но след това напусна Япония малко преди финалите в Русия, тъй като имаше разногласия с шефовете на федерацията.

Всъщност феновете на Мароко също бяха недоволни от Халилходжич, преди няколко месеца заради неубедителното представяне в турнира за Купата на африканските нации, където отборът му отпадна на четвъртфиналите.

Националният селекционер на Мароко имаше и интересно телефонно обаждане броени минути след края на мача. Лично му се обади кралят на Мароко Мохамед VI, който го поздрави за големия успех. „Този успех е заслуга на всички играчи и цялата нация“, каза Халилходжич на края на френски език.