Торонто е на победа от историческо класиране във втория кръг на плейофите на НХЛ

Уилям Нюландер вкара в четвърти пореден мач и Торонто се наложи с 4:0 над Монреал в първия кръг на плейофите от НХЛ. С тази победа Мейпъл Лийфс, поставени под номер 1 в Северната дивизия, поведоха 3:1 в серията и могат да елиминират първия си съперник утре като домакини. Те не са правили това от 17 години насам.

Джак Кембъл спаси 32 удара за първия си шътаут в плейофите, а Алекс Галченюк завърши мача с гол и две асистенции. Нюландер пък наниза първата и победна шайба в мача, а Джейсън Спеца и Джо Торнтън също бяха точни за отбора на Торонто.

Кари Прайс отрази 24 удара за отбора на Монреал, четвърти поставен в плейофите на север, който загуби три поредни мача.

Джордан Стаал вкара 2:03 минути след началото на продължението и Каролина надви Нешвил с 3:2 в мач номер 5 от серията в Централната дивизия на НХЛ. Той изстреля шайбата от въздуха, след като Юсе Сарос спря мощен удар на Брет Пеши.

Мартин Некас вкара два гола, а Алекс Неделкович направи 23 спасявания за отбора на Каролина, който води с 3:2 в серията като лидер в Централната дивизия. Сарос пък отрази 34 удара за Нешвил, а Мартин Некас се разписа два пъти в редовното време.