Тотнъм удари с 2:1 Арсенал в лондонското дерби в 35-ия кръг на Висшата лига. "Шпорите", които отстъпваха игрово в по-голямата част от двубоя бяха по-хитри и се възползваха от грешките на "топчиите" в защита.

В първите минути на срещата Арсенал бе по-активен. "Топчиите" успяха да се възползват от неточност на Серж Орие. Десният бек се обърка, а топката попадна в краката на Александър Лаказет. Френският нападател стреля мощно извън границата на наказателното поле и топката се оплете в мрежата Юго Лорис под напречната греда. Това се случи в 16-ата минута.

Само три по-късно, Тотнъм изравни след "типичен" за Арсенал гол. Колашинац върна една топка към Давид Луис. Пасът не бе точен, а бразилският защитник много бавен. Хюн Мин Сон открадна кълбото заобиколи вратаря Мартинес и изравни за 1:1. Така завърши и първото полувреме.

През втората част Арсенал владееше много повече топката от своя съперник. "Топчиите" имаха и шанс да вкарат чрез Пиер Емерик Обамеянг, но ударът му срещна гредата.

Тотнъм стигна до успеха в 81-ата минута. Сон изпълни чудесно ъглов удар, а Тоби Алдервейрелд остана абсолютно непокрит в наказателното поле. Високият белгиец се извиси и прониза вратата на Арсенал за 2:1.

С това Тотнъм задмина Арсенал в класирането и вече има 52 точки и съхрани някакви шансове за участие в Лига Европа. "Топчиите" остава девети с 50 пункта.