Вратарят Мартин Дубравка подписа с Тотнъм, съобщи клубът от английската Висша лига.

37-годишният футболист ще се присъедини към водения от мениджъра Роберто Де Дзерби отбор от 1 юли, след като изтече контрактът му с Бърнли. Дубравка изигра 35 мача с екипа на Бърнли през миналия сезон.

„Всичко се разви доста бързо и наистина съм щастлив да съм тук. Обичах да гледам отборите на Роберто през годините и знам всичко за неговия стил, визия и фантастичните фенове“, коментира вратарят.

Мартин Дубравка има богат опит във Висшата лига, след като подписа с Нюкасъл през 2018 година. Той прекара седем сезона в клуба, записвайки 179 мача, преди да премине в Бърнли през 2025-а.

Словакът имаше и кратък престой под наем в Манчестър Юнайтед през 2022 година, когато отборът спечели Купата на лигата.

Дубравка има 60 срещи за националния отбор на Словакия във всички турнири.

Шведски талант иска да напусне Тотнъм

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS