Тотнъм записа трета поредна победа във Висшата лига, след като надви с 2:1 Евертън в 18-ия кръг на английското първенство.

Тимът на Анге Постекоглу измести Манчестър Сити и се намести на четвъртото място с 36, но "гражданите" имат мач по-малко и 34 точки. Евертън остава 16-и с 16 точки.

Още в деветата минута добра атака на Тотнъм завърши с прецизно подаване към Ричарлисон, който майсторски преодоля Пикфорд за 1:0.

В 17-ата минута Гилиелмо Викарио блесна със спасяване при удар с глава на Доминик Калвърт-Люин.

Минута след това "шпорите" успяха да удвоят аванса си. След разбъркване в наказателното поле топката стигна до Хюн-Мин Сон, който с мощен изстрел я прати във вратата, а Пикфорд нямаше никакъв шанс да отрази.

В края на първата част Евертън леко притисна своя съперник. В добавеното време на първото полувреме Джак Харисън стреля силно към левия ъгъл на вратата, пазена от Викарио, но стражът на Тотнъм направи ново добро спасяване.

В началото на втората част Андре Гомеш пусна пас към Доминик Калвърт-Люин, който от границата на наказателното поле прати топката в мрежата, но след преразглеждане с ВАР попадението не бе зачетено заради фал в атака.

Евертън имаше нов шанс да отбележи гол в 62-ата минута, но ударът на Джеймс Гарнър се отби в страничния стълб.

Четвърт час преди края на двубоя Пикфорд спаси вратата си от трети гол при удар от ръба на пеналтерията на Деян Кулушевски.

В 82-ата минута Андре Гомеш върна един гол за Евертън. След центриране от корнер бившият футболист на Барселона се стрелна в наказателното поле, където видя коридора за изстрел и не остави шанс на вратаря на Тотнъм.

В 94-ата минута Евертън се впуснав контраатака, която обаче завърши с удар над вратата на Арно Данжума.

В последните секунди на двубоя "шпорите" изкараха огромен късмет, след като при удар на Данжума топката се удари в гредата, а след това не премина с целия си обем голлинията, след като рикошира в коляното на Викарио.

За шест минути Уест Хем надви и изпревари Ман Юнайтед (ВИДЕО)