Тотнъм сгази Уест Хем с 4:1 в лондонско дерби от осмия кръг на английската Висша лига. Отборът на Анге Постекоглу осъществи обрат срещу своя градски опонент, разклащайки наново стола на Хулен Лопетеги. Мохамед Кудус даде аванс на гостите, докато попаденията за „шпорите“ дойдоха чрез Деян Кулушевски, Ив Бисума, автогол на Алфонс Ареола и Хюн-Мин Сон. Тотнъм е шести с 13 точки в актива, а Уест Хем осем места по-назад с 8 пункта.

Двата тима се втурнаха в атаки още от началните минути. Бренан Джонсън и Хюн-Мин Сон отправиха удари за „шпорите“, докато за „чуковете“ Мохамед Кудус направи опит за гол, но неуспешен.

В 18-ата минута опит на гостите обаче бе успешен и точно Кудус ликуваше, след като се възползва от подаване на Джаред Боуен. Английското крило проби отдясно на наказателното поле и намери бившия играч на Аякс на втора греда.

Водачеството на „чуковете“ се задържа само 18 минути. Тотнъм изравни в 36-ата чрез Деян Кулушевски, комбинирал в хода на атаката с Джеймс Мадисън. Шведът вкара с хубав удар в близкия ъгъл.

Кути Ромеро изпълни желанието на съотборник в Тотнъм: подари му фланелка на Меси

Обратът за Тотнъм бе факт малко след почивката. Дестини Удоджи намери свободния Ив Бисума в наказателното поле, а полузащитникът направи 2:1.

180 секунди по-късно Жан-Клер Тодибо прати топката в собствената си врата, а това покачи резултата до 3:1. Алфонс Ареола се опита да пресече с крак подаване от фланга, но заби топката в крака на Тодибо.

След точно час игра Хюн-Мин Сон направи 4:1 след хубава солова акция.

Четири минути преди края на редовното време Уест Хем остана и с 10 души на терена. Авторът на гола за "чуковете" Кудус бе изгонен.

Сега за Тотнъм предстои домакинство в Лига Европа на АЗ Алкмаар, а Уест Хем приема Манчестър Юнайтед.