Манчестър Юнайтед загуби с гръмкото 0:3 от Тотнъм на собствения си стадион „Олд Трафорд“. „Червените дяволи“ вече са в серия от три поредни мача без победа във всички турнири, като последният успех остава 7:0 над Барнзли за Купата на лигата. От друга страна, „шпорите“ навлизат в сериозната поредица от четири поредни успеха във всяка надпревара. За тима на Анге Постекоглу се разписаха Бренан Джонсън, Деян Кулушевски и Доминик Соланке.

Въпреки изразителната победа на лондончани и една дискусионна ситуация беляза мача. Въпросният епизод бе преди почивката, когато Бруно Фернандеш получи директен червен картон за наглед безобидно влизане срещу Джеймс Мадисън.

Тотнъм поведе след само три минути игра. Защитникът Мики ван де Вен поде страхотен индивидуален рейд от собствената си половина до противниковото наказателно поле. Там нидерландецът пусна към свободния Бренан Джонсън, който на празна врата направи 0:1.

Юнайтед можеше да изравни седем минути след това, когато Маркъс Рашфорд бе изведен добре от Андре Онана зад гърба на отбраната. Изстрелът на Рашфорд спря в ръкавиците на Гулиелмо Викарио. 60 секунди по-късно и Тотнъм създаде добро положение, при което Онана спаси удар на Джеймс Мадисън.

В средата на полувремето гредата спаси домакините. Джонсън стреля по земя в далечния ъгъл, но страничната греда помогна на Онана да не пусне гол. Зиркзее също имаше шанс да изравни след гредата на Тотнъм, ала отново Викарио бе на висота.

Положението за Ман Юнайтед се влоши малко преди почивката. Тогава Бруно Фернандеш се подхлъзна и препъна Джеймс Мадисън. Португалецът бе санкциониран с червен картон от съдията Крис Кавана, който не получи и сигнал от ВАР стаята, че решението му е грешно. Останаха обаче съмненията за прекалено леко даден червен картон.

242 мача трябваха, за да бъде изгонен Бруно Фернандеш

Втората част започна по идеален начин за Тотнъм. При контраатака на тима Бренан Джонсън, авторът на първия гол, напредна добре по десния фланг и намери с полувисоко центриране Деян Кулушевски. Шведският футболист с едно докосване прати топката в мрежата на Юнайтед – 0:2.

Тимо Вернер можеше да покачи и още резултата, но се отчете с фрапантен пропуск, останал сам срещу Андре Онана.

След точно час игра топката спря в ръката на Кристиан Ромеро в наказателното поле на Тотнъм. Отново Юнайтед се оказа ощетен, защото дузпа не бе дадена.

13 минути преди изтичането на редовното време Доминик Соланке уби и малкото останала надежда на десетимата от Ман Юнайтед. Най-скъпото попълнение на Тотнъм просто чукна отклонена топка при корнер за 0:3.