Тотнъм поведе временно колоната във Висшата лига след минимален успех срещу Лутън с 1:0 с гол на Мики Ван де Вен, въпреки че "шпорите" играха цяло второ полувреме с човек по-малко. С победата, Тотнъм вече има 20 точки, докато "шапкарите" са 17-ти със само 4.

Първата опасност в срещата дойде в 8-ата минута, когато Педро Поро стреля, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на вратата на "шакпарите". 22 минути по-късно Деян Кулушвески отправи изстрел от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл на Томас Камински, който показа добър рефлекс.

В 40-ата минута Елайджа Адебайо прати топката в мреждата, но попадението не бе зачетено заради фал в хода на атаката. В четвъртата минута на добавеното време Ив Бисума получи втори жълт картон и съответно червен.

Резултатът бе открит в 52-ата минута от Ван де Вен, който засече центриране на Джеймс Мадисън. Пет минути по-късно Алфи Даути можеше да изравни, но ударът му премина покрай дясната странична греда. В 60-ата минута Карлтън Морис стреля, но Гилермо Викарио се намеси.

Две минути по-късно Педро Поро можеше да вкара втори гол, но неговият удар мина встрани от вратата на Камински. След паузата за националните отбори, Тотнъм ще приеме Фулъм, докато Лутън гостува на Нотингам Форест.