Нюкасъл отхвърли и втората оферта от Тотнъм за звездата си в халфовата линия Сандро Тонали. Трансферната сага около италианския национал се задълбочава, след като „свраките“ остават непреклонни в оценката си за играча.
Пропаст в оценката
Интересното е, че вторият подход на клуба от Северен Лондон не е включвал подобрена финансова оферта. Вместо това, от Тотнъм са помолили Нюкасъл да преразгледат първоначалното предложение на стойност 75 милиона паунда. Отговорът от „Сейнт Джеймсис Парк“ е бил светкавичен и категорично отрицателен.
Ръководството на Нюкасъл е ясно в позицията си – клубът оценява своя футболист на сума, доближаваща се до 100 милиона паунда. До този момент нито Тотнъм, нито друг потенциален купувач е представил пакет, който „свраките“ биха сметнали за приемлив.
Де Дзерби настоява за своя сънародник
Новият мениджър на „шпорите“ Роберто Де Дзерби е идентифицирал своя сънародник като основна трансферна цел за лятото. Самият Тонали също е отворен към промяна и е готов да проучи възможностите си, като евентуален ход в столицата го привлича след три сезона, прекарани в Тайнсайд.
Други грандове в очакване
Ситуацията около италианския полузащитник се следи изкъсо и от други водещи отбори във Висшата лига. Сред тях са Манчестър Юнайтед, Челси, Манчестър Сити и Арсенал.
Манчестър Юнайтед отдавна проявява интерес, но според последните информации вече се е насочил към други опции. Въпреки това, градският съперник Сити и Арсенал остават в позиция на изчакване.
Скъпа сделка
Всеки опит за привличането на Тонали ще бъде скъпо начинание. Италианецът има действащ договор за още четири години и вече е сред най-високоплатените играчи в Нюкасъл, което прави евентуална сделка изключително трудна за осъществяване.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS




