Треньорът на Нант Антоан Комбуаре извади днес от групата за мача срещу Реймс Жауен Хаджам, тъй като играчът е отказал да се храни днес в деня на мача. От клуба разпространиха информацията, като официално обявиха, че играчът не е се е съобразил с молбата на Комбуаре.

Няколко часа по-късно Нант загуби от Реймс с 0:3.

Гостите успяха да вкарат два гола за 1 минута, като точен бе Алексис Филипс в 38-ата и 39-ата. Последва попадение на Мунеци в 58-ата минута, което се оказа достатъчно за успеха.

Иначе Жауен Хаджам е основен защитник на Нант, а само преди няколко дни алжирецът игра мач срещу Нигер в квалификациите за Купата на африканските нации, който бе спечелен с 1:0.

„Имам едно много просто правило, когато става дума за пост. Рамадан през седмицата няма проблем, но когато е денят на мача, забранявам на играчите да постят. Тези, които постят, да си стоят вкъщи. Няма да си играя с тяхното здраве. Когато не ядеш цял ден, става сложно", каза Комбуаре.

По-рано през деня Лил спечели домакинството на Лориан с 3:1 и продължава борбата за зона Европа. Кабела вкара за 1:0 в 13-ата минута, Коне изравни в 77-ата, но в последната минута Жергова вкара два гола и остави трите точки в бившите шампиони на Франция.