Лудогорец спечели с 2:0 третата си последна контрола по време на подготвителния лагер в Банско. Българският шампион се наложи срещу Университатя Крайова. Кайо Видал в 25-ата минута и Матиас Тисера в 65-ата вкараха головете.

Това бе третият приятелски мач за „орлите“ в курортния град след проверките с Марек Дупница и Локомотив Пловдив, спечелени съответно с 1:0 и 3:0.

Лудогорец първоначално обяви лагер до 28 юни, но го удължи за срещата с румънците, след която ще се завърне в Разград, където ще продължи подготовката си за мачовете с Балкани в Шампионска лига.

Още в самото начало Лудогорец обстрелва вратата на румънците. В 20-ата секунда Матиас Тисера получи свободно пространство и пробва късмета си с шут отдалеч, който не затрудни стража.

В 5-ата минута защитата на „орлите“ се справи с изпълнение на ъглов удар. Топката попадна в Клод Гонсалвеш, който се втурна в контраатака. Той пробва да прехвърли вратаря на Университатя от центъра, но неуспешно.

Четвърт час след началото румънците едва не си вкараха автогол. Кирил Десподов получи на фланга и пробва остро центриране по земя. Топката беше отклонена от защитник и се насочи към опразнената врата, но в последния момент беше изчистена от друг бранител.

В 25-ата минута разградчани излязоха напред в резултата след разбъркване в наказателното поле. Румънците не успяха да изчистят. Кайо Видал овладя  и с прецизен удар преодоля вратаря.

Малко след това Игор Пластун пропусна да удвои. Той засече с глава центриране на Кирил Десподов, но прати топката над напречната греда.

В 40-ата минута Лудогорец проигра нов златен шанс за гол. Нонато изведе Кирил Десподов сам срещу противниковия страж. Капитанът на „орлите“ обаче не успя да го преодолее.

В началото на втората част Университатя Крайова натисна в търсене на изравнителния гол. В 57-ата минута късметът покри българския шампион. Рогулич беше изведен очи в очи със Симон Слуга. Вратарят на Лудогорец беше преодолян, но топката се отби от гредата и излезе в аут.

Десет минути по-късно „орлите“ вкараха за 2:0. Кайо Видал този път влезе в ролята на асистент. Той намери в наказателното поле Тисера. Нападателят изпревари защитник и с мощен удар прати топката в мрежата.

15 минути преди края Иван Йорданов стреля по посоката вратата на Университатя, но вратарят спаси без особено затруднения.

До последния съдийски сигнал разградчани продължиха да контролират събитията на терена. Възможности се откриха пред Тодор Неделев и Якуб Пьотровски, но резултатът се запази непроменен.