Федерико Македа, Карло Кудичини (2), Масимо Таиби и Марио Балотели бяха единствените италианци, спечелили Висшата лига преди Федерико Киеза, но не всички от тях имат и медал от надпреварата.

От двамата нападатели Македа и Балотели само Супер Марио има златен медал. Македа вкара два гола за Манчестър Юнайтед през сезон 2008/09, но не записа 10 мача за „червените дяволи“ в хода на кампанията. Това условие го лиши от спомен за витрината.

Атлетико Мадрид може да отърве Ливърпул от Нуньес

За сметка на това, Балотели наниза 13 гола в 23 мача за Манчестър Сити през сезон 2011/12. „Гражданите“ станаха шампион по възможно най-драматичния начин с обрат над КПР в последния кръг.

Ливърпул на Киеза си осигури 20-ата титла на Англия след 5:1 над Тотнъм и футболистът ще вземе медал. Киеза записа четири мача във Висшата лига този сезон, но сега вече има различни правила в сравнение с времето на Таиби, Македа и Кудичини в Англия.

Италианското крило ще се нуждае само от само още един двубой, за да се окичи с медал от ВЛ. Двамата вратари Таиби и Кудичини не записаха по 10 срещи за своите Ман Юнайтед и Челси, което ги лиши от медали.

Мохамед Салах вече е най-резултатният чужденец в историята на Висшата лига

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS