Триумфалният парад на Меси бе белязан с хеттрик

Иво Стефанов Иво Стефанов

Барселона разби с 5:2 Реал Майорка в мач 16-ия кръг на Ла Лига, който се игра на „Камп Ноу“. Лионел Меси се отличи с хеттрик при успеха на каталунците, а Антоан Гризман и Луис Суарес добавиха по едно попадение. Анте Будимир вкара на два пъти във вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Преди началото на мача Лионел Меси позира с шестата „Златна топка“ заедно със своите трима сина – Тиаго, Матео и Чиро.

Барселона поведе в резултата още в 7-ата минута. Тер Стеген записа своята втора асистенция от началото на сезона. Германският вратар се ориентира много бързо при подновяването на играта и пусна дълъг извеждащ пас към Антоан Гризман, който се измъкна от един защитник на гостите, след което напредна и технично прехвърли Рейна, пращайки топката във вратата му.

Барселона удвои своята преднина в 17-ата минута, когато Антоан Гризман подаде към Лионел Меси, който със страхотен диагонален удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Рейна.

Барселона можеше да вкара трети гол в 28-ата минута, когато Серхи Роберто подаде към Луис Суарес, който стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Рейна, след което се разходи по голлинията, но не я премина.

Четири минути по-късно Луис Суарес премина Рейна, но след това не успя да насочи топката в опразнената врата, защото загуби равновесие и стреля в аут.

Майорка намали изоставането си в резултата в 35-ата минута, когато Слва Севиля пусна извеждащ пас към Анте Будимир, който бе изпуснат от Клеман Ленгле. Нападателят на Майорка стреля, топката рикошира в крака на Ленгле и влетя във вратата на Тер Стеген.

Барселона вкара трети гол в 41-ата минута, когато Иван Ракитич подаде към Лионел Меси, който с удар от границата на наказателното поле на Майорка вкара топката в десния ъгъл на Рейна.

Каталунците поведоха с 4:1 в 43-ата минута, когато Френки Де Йонг подаде към Луис Суарес, който бе с гръб към вратата и с пета вкара много красив гол.

Иван Ракитич стреля в 48-ата минута, но на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Майорка.

Барселона пропусна да вкара пети гол в 52-ата минута, когато Френки де Йонг изведе Антоан Гризман сам срещу Рейна, но французинът пропусна да вкара, а ударът му бе отразен.

В 57-ата минута Лионел Меси комбинира с Луис Суарес, който веднага стреля, но Рейна спаси. Минута по-късно каталунците организираха контраатака, в която бяха трима на трима. Лионел Меси подаде към Луис Суарес, но уругваецът опропасти ситуацията, тъй като отправи много слаб удар в ръцете на Рейна.

Майорка върна един гол в 64-ата минута. Франсиско Гамес Лопес центрира в наказателното поле на Барселона, където Тер Стеген увисна, а Анте Будимир засече топката и я вкара в опразнената врата.

Артуро Видал комбинира с Луис Суарес в 75-ата минута, но уругваецът стреля в ръцете на Рейна.

Тер Стеген направи страхотно спасяване с една ръка в 77-ата минута, когато отрази много опасен удар на Ернандес.

Серхи Роберто бе изведен сам срещу Рейна в 78-ата минута, но ударът му бе отразен.

Барселона вкара пети гол в 83-ата минута, когато Луис Суарес подаде към Лионел Меси, който вкара топката във вратата на Рейна и по този начин оформи своя хеттрик.

Рейна направи чудесно спасяване в 89-ата минута след удар на Карлес Перес.

В добавеното време на двубоя Рейна отново се наложи да се намесва и да спасява удар на Луис Суарес.

Барселона е лидер в класирането с 34 точки, докато Майорка е седемнадесети с 14 точки.