ЦСКА приключи участието си в Лигата на конференциите във втория предварителен кръг на турнира. „Армейците“ отпаднаха от европейския клубен турнир след разгромна загубата си от Сепси с 0:4 в реванша в Сфънту Георге. Румънците отстраниха ЦСКА с общ резултат от 6:0, след като се наложиха на вицешампиона на България с 2:0 като гост на стадион „Българска армия“.

Козмин Матей изведе Сепси напред в резултата още в 19-ата минута, след като бе точен от дузпа, а в 70-ата минута влезлият като резерва Аднан Аганович на практика реши всичко в срещата. Домакините обаче продължиха с натиска си, Роланд Варга вкара трето попадение в 90-ата минута, а в добавеното време на срещата Исник Алими оформи крайното 4:0.

Сепси започна по-активно в първите минути на двубоя. След бързо изпълнение на пряк свободен удар от страна на домакините,  Павол Шафранко се озова на стрелкова позиция, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Густаво Бусато в 4-ата минута.

ЦСКА успя да разгърне своя контраатка минута по-късно, като Дюкенс Назон завърши нападението на "червените" с удар, който бе отразен от Роланд Никзули.

Мариус Щефанеску бе изведен очи в очи срещу Бусато, след като футболистът на Сепси избяга зад гърба на отбраната ЦСКА. Щефанеску навлезе в наказателното поле, финтира вратаря на "армейците", който го спъна, а главният рефер Елдорян Хамити не се поколеба и посочи бялата точка. Козмин Матей се нае с изпълнението на дузпата в 19-ата минута и шутира ниско в долния десен ъгъл на вратата на ЦСКА, Бусато хвана ъгъла, но не успя да отрази.

Сейни Санянг загуби топката в близост до собствената си врата в 27-ата минута, а Мариус Щефанеску отне и веднага шутира, но ударът бе лесно отразен от стража на ЦСКА.

Марселино Кареасо бе изведен в наказателното поле на Сепси в 39-ата минута, а колумбиецът сви топката за Дюкенс Назон, който шутира с първото си докосване, но ударът му бе блокиран.

Темпото бе ниско в началните минути на второто полувреме, като ЦСКА бе по-активният от двата отбора, но така и не успя да стигне до нищо опасно пред вратата, пазена от Роланд Никзули.

Николае Паун се възползва от невниманието на отбраната на ЦСКА и се възползва от пространството в наказателното поле на гостите в 58-ата минута. Халфът на Сепси шутира, но Густаво Бусато скъси ъгъла и успя да отрази.

Данило Асприля навлезе с дрибъл в наказателното поле на Сепси в 65-ата минута и стреля от малък ъгъл. Ударът му обаче бе блокиран от бранител на румънците.

Топката бе центрирана на втора греда в наказателното поле на ЦСКА, където Козмин Матей бе изпуснат от Иван Турицов и се опита да шутира от воле. Офанзивният футболист на Сепси не успя да осъществи добър контакт с топката, която обаче се озова в близост до втора греда, където от близко разстояние  Аднан Аданович я прати за втори път във вратата на "армейците" в 70-ата минута.

Роланд Варга бе изведен зад гърба на отбраната на ЦСКА в 76-ата минута. Нападателят шутира ниско по тревата, но в последния възможен момент Енес Махмутович се хвърли на шпагат и изби топката.

Последва контраатака за "армейците", която бе завършена от Жираир Шагоян, но вратарят на Сепси Роланд Никзули излезе и успя да избие топката в корнер, от който не последва нищо опасно пред вратата на румънците.

Сепси официално сложи край на интригата в 90-ата минута, когато Франсиско Жуниор отне в центъра на терена и напредна с топката в крака. Той комбинира с Аднан Аганович, който отляво центрира към точката за изпълние на дузпа. Там Роланд Варга овладя и прати топката за трети път в мрежата на ЦСКА.

В четвърта минута на добавеното време Мено Кох се хвърли на шпагат в краката на Андрес Думитреску, а съдията веднага отсъди втора дузпа за Сепси в двубоя. Исник Алими изпълни хладнокръвно и вкара четвърти гол във врата на ЦСКА, с което направи победа убедителна.

Филипов: Срамен мач, не виждам позитиви

Густаво Бусато: Тази година трябва да сме шампиони, за да компенсираме нашите фенове

Нестор Ел Маестро: Предстоят тежки времена (ВИДЕО)

Сепси: 33. Роланд Никзули (К) – 13. Денис Чоботариу, 44. Михай Балаша, 82. Бранислав Нинаж, 20. Андрес Думитреску – 21. Исник Алими, 6. Николае Паун (80' - 9. Виталие  Дамашчан) – 11. Мариус Щефанеску (80' - 22. Франсиско Жуниор), 10. Козмин Матей (73' - 97. Роланд Варга), 8. Джордже Йон (67' - 77. Аднан Аданович) – 18. Павол Шафранко (67' - 99. Марио Рондон)

Резерви: 1. Дину Молдован, 98. Унор Гедо – 17. Дариус Ороян, 25. Богдан Отелица, 30. Акос Нистор, 59. Шериф Калаку

Треньор: Ливиу Чоботариу

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 13. Браян Кордоба, 4. Мено Кох (К), 22. Енес Махмутович – 19. Иван Турицов (75' - 20. Асен Дончев), 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет (82' - 8. Станислав Шопов), 14. Тобиас Хайнц (75' - 10. Жираир Шагоян), 3. Сейни Сенянг (46' - 15. Тибо Вион) – 11. Матиас Фаетон (63' - 30. Данило Асприля), 9. Дюкенс Назон

Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов – 6. Християн Петров, 16. Георги Чорбаджийски, 24. Марк-Емилио Папазов, 29. Майкъл Естрада

Треньор: Нестор Ел Маестро

Жълти картони: Андрес Думитреску, Мариус Щефанеску, Павол Шафранко (Сепси); Матиас Фаетон, Дюкенс Назон, Енес Махмутович, Иван Турицов, Жираир Шагоян, Станислав Шопов, Марселино Кареасо, Мено Кох (ЦСКА)