Треньорът на ПСЖ Томас Тухел похвали футболистите си за представянето в полуфинала срещу РБ Лайпциг. Парижани победиха с 3:0 и се класираха за финала на Шампионска лига.

ПСЖ надигра РБ Лайпциг и стигна до исторически първи финал в ШЛ

Тухел също така разкри, че нито за един момент по време на мача не се е успокоил, но тимът му не е изневерил на стила си и по този начин е стигнал до ценния успех.

„Нито за момент не бях спокоен, но най-важен беше начинът, по който се отбранявахме. Показахме чудесно съчетание от решителност, дух и майсторство. Останахме верни на нашия стил. Опитахме се да не позволяваме на противника да контраатакува“, разкри Тухел.

„Освен това, използвахме скоростта на Анхел Ди Мария, Килиан Мбапе и Неймар. Не направихме големи тактически промени. Да, подготвяме се индивидуално за всеки съперник, но най-вече държим на собствения си стил на игра. Футболистите показаха огромно желание за победа и си помагаха взаимно постоянно", добави той.

„Футболът е за феновете. Минаваме през всичко заедно. Наистина усещаме, че те са с нас и ни вярват. Надявам се привържениците да усещат, че сме истински сплотен отбор“, каза още старши треньорът на френския шампион.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS