Участник в Лига Европа разби Десподов и Ел Маестро

Георги Атанасов Георги Атанасов

След като Кирил Десподов наниза 4 гола за два мача и изстреля Щурм до две победи, този път националът на България не успя да помогне на тима си. Щурм Грац бе победен у дома с 4:0 от Волфсбергер в среща от 13-тия кръг на австрийската Бундеслига.

Десподов заби първия хеттрик на клубно ниво в кариерата си

Българският национал записа 63 минути преди да бъде заменен от бившия наставник на ЦСКА Нестор Ел Маестро. Десподов получи жълт картон в 45-ата минута. За гостите Новак (20-та), Шмид (29-та), Вайсман (43-та) и Верницник (70-та) оформиха крайното 4:0 за „вълците”.

Десподов отново герой, Щурм напред за Купата

Щурм заема пето място в австрийския шампионат с 20 точки, а Волфс заема трето с 29.

Десподов: Хеттрикът беше много важен за мен

Все пак, Волфсбергер участва в групите на Лига Европа, където се представя повече от достойно. Австрийците победиха лидера в Германия Борусия Мьонхенгладбах с 4:0 като гост, завършиха наравно с Рома 1:1 и отстъпиха на Башакшехир с 0:1.