Сериозен удар за национален отбор на Германия преди предстоящото Световно първенство по футбол 2026. Нападателят на Байерн Мюнхен Серж Гнабри официално обяви, че няма да участва на турнира заради контузия. Така Маншафта няма да има на разположение най-резултатния си футболист - с 26 попадения за Германия
Контузията слага край на сезона
Гнабри е получил мускулна травма в областта на адукторите на дясното бедро, която ще го извади от игра за дълъг период. Първоначалните прогнози сочат отсъствие между два и четири месеца, което автоматично го вади от сметките за Мондиала.
Това означава, че той няма да вземе участие и в ключовите мачове на Байерн до края на сезона.
Емоционално послание от играча
Самият футболист потвърди новината чрез социалните мрежи, като не скри разочарованието си:
„Последните дни бяха трудни. Мечтата за Световното първенство приключи. Ще подкрепям отбора от вкъщи и ще се фокусирам върху възстановяването си“, сподели той.
Проблеми за Байерн в решителния етап
Отсъствието на Гнабри идва в ключов момент за Байерн, който продължава битката на няколко фронта:
- полуфинали в Шампионската лига
- мачове за Купата на Германия
Наставникът Венсан Компани ще трябва да пренареди офанзивния си план в решаващата част от сезона.
Мусиала като основна алтернатива
Добрата новина за баварците е, че Джамал Мусиала постепенно се завръща след тежка контузия и може да поеме по-голяма роля в атаката.
Очаква се именно той да бъде сред ключовите фигури, които ще компенсират отсъствието на Гнабри.
Сериозен удар за Германия
За Германия загубата на Гнабри е значителна, тъй като той е сред най-опитните и ефективни играчи в нападение.
Липсата му ще принуди селекционера да търси нови решения в офанзивен план точно преди началото на най-големия футболен форум.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS


