Комо и Монца не успяха да се победят в двубой от 14-тия кръг на италианската Серия А. Двата тима си спретнаха равенство 1:1 на стадион „Джузепе Синигалия“. Янис Енгелхард откри за домакините през първата част, но гол от дузпа на Джанлука Капрари възстанови паритета в началото на вторите 45 минути.
Първото полувреме край езерото Комо мина при доста равностойна игра и много битка в средата на терена. Едва в последния четвърт час двата тима погледнаха по-смело напред и това резултира в гол за домакините.
Янис Енгелхард бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава препарира Стефано Турати за 1:0.
Отговорът на „бианкоросите“ не закъсня особено. В началото на втората част Пабло Мари спечели дузпа за гостите, а с изпълнението се нагърби Джанлука Капрари. Офанзивният футболист реализира за 1:1 без проблем.
До края на мача възпитаниците на Алесандро Неста атакуваха повече и трябва да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки. Милан Джурич бе най-близо до гол, удряйки една от гредите на „езерняците“.
В крайна сметка двата тима прибраха по една точка, която не им върши особено много работа в борбата за оцеляване. Комо е точно над чертата – 17-а позиция с 11 точки. Монца е на предпоследното 19-о място с 10 т.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS