Удинезе победи с минималното 1:0 Лече и поне временно окупира втората позиция в италианската Серия А. „Черно-белите“ от Удине събраха 13 точки, с които са на само три от лидера Наполи (16).

Фриуланите можеха да открият със самия старт на мача. Кристиан Кабаселе и Лоренцо Лука имаха възможност да открият, но и двамата не сполучиха при опитите си. Впоследствие Никола Кръстович от „джалоросите“ отговори с хубав удар, но резултатът остана 0:0. В следващите минути мачът се поуспокои.

Чак в 30-ата минута Ласана Кулибали отправи изстрел при един корнер, но опитът му бе избит от самата голлиния. Малко след него и Кабаселе стреля с глава от сходна позиция, ала не успя да намери вратата на Владимиро Фалконе.

Развръзката дойде четвърт час преди края на мача. Тогава Джордан Земура отбеляза страхотен гол от пряк свободен удар, носейки трите точки на своите пред собствена публика.