Удинезе спечели гостуването си на Рома с 2:0 в двубой от 29-ия кръг на Серия А. Кевин Лазаня даде ранен аванс на гостите, а римляните останах с човек по-малко още в 30-ата минута на мача. Около четвърт час преди последния съдийски сигнал Илия Несторовски удвои аванса на Удинезе и до голяма степен сложи точка на спора.

След изиграването на мача Рома остава на петото място в класирането на италианския шампионат с актив от 48 точки, на 3 пред Наполи, който допусна поражение от Аталанта със същия резултата малко по-рано през деня. Удинезе пък е 14-и с 31 точки.

Сблъсъкът между Рома и Удинезе започна по-добре за домакините. Още в четвъртата минута „вълците“ можеха да излязат напред в резултата. Никола Калинич получи в наказателното поле, но от чиста позиция прати топката над напречната греда.

В 12-ата минута Удинезе поведе. Кевин Лазаня центрира към непокрития Родриго де Пол. По всичко изглеждаше, че аржентинецът се опита да завърши с удар от въздуха. Той обаче не нацели добре топката, но все пак намери своя съотборник Лазаня, който завърши от близко разстояние за 1:0.

Десет минути по-късно Лазаня отново създаде голова опасност. Нападателят на гостите стреля опасно, но чудесно се намеси Антонио Миранте, който предотврати второ попадение в мрежата си.

Половин час след първия съдийски сигнал директен червен картон получи Диего Пероти. Атакуващият футболист на „вълците“ настъпи много грубо с бутонките крака на опонент. Главният съдия не се поколеба и го изгони от терена.

В 34-тата минута Федерико Фасио стреля мощно от далечно разстояние. В случая късметът покри Удинезе, тъй като топката разтресе напречната греда.

След почивката темпото на игра спадна. Пролича си, че Рома е с човек по-малко. Тимът се нуждаеше от изравнителен гол, но не успяваше да застраши сериозно вратата на своя противник. Удинезе пък играеше предпазливо и дебнеше за грешка от страна на домакините. В 71-вата минута топката попадна в мрежата на Рома, но попадението не бе зачетено поради засада на Лукаш Теодорчик.

Няколко минути по-късно гостите стигнаха го втори гол след добра контраатака. Родриго де Пол нахлу в противниковото наказателно поле и пусна успореден на голлинията пас към Илия Несторовски. Македонецът, който се появи от резервната скамейка преди минути, напълно необезпокояван реализира за 2:0.

Дълбоко в добавеното време Несторовски отново отбеляза, но попадението му не бе зачетено заради засада.

В ранния мач от Серия А отборът на Аталанта постигна комфортна победа с 2:0 срещу Наполи. По този начин отборът остава на четвърто място с актив от 60 точки. Неаполитанците пък са шести с 45.

Първото полувреме на двубоя в Бергамо ще се запомни с травмата, която получи титулярният страж на Наполи Давид Оспина. Той пострада, след като получи удар в главата от съотборника си Марио Руи.

Оспина беше заменен в 30-ата минута, като напусна окървавен, а на терена влезе 23-годишният Алекс Мерет.

Още в началото на втората част Марио Пашалич откри с глава след центриране отляво на Алехандро Гомес.

В 55-та минута Робин Госенс удвои резултата с удар с левия крак след разбъркване в наказателното поле на гостите.

До края на срещата Ървинг Лосано и Фабиан Руис имаха добри възможности да отбележат попадение, но и двамата не бяха достатъчно прецизни.