Уест Хем поведе класирането във Висшата лига след втора поредна победа с отбелязани 4 гола. Този път бе надигран Лестър с 4:1, а нападателят на Уест Хем Михаил Антонио влезе в историята след като отбеляза 2 гола и стана най-резултатният играч в историята на „чуковете“ във Висшата лига, изпреварвайки Паоло Ди Канио.

Мачът започна силно за домакините и те поведоха в 26-ата минута. Пабло Форнас достигна до топката в наказателното поле и с перфектен удар в десния ъгъл вкара първия гол в мача.

Гостите отвърнаха с положение в 31-ата минута, когато Рикардо Перейра стреля встрани от вратата.

5 минути преди края на първото полувреме „лисиците“ останаха с човек по-малко. Айосе Перес получи червен картон за грубо нарушение срещу футболист на съперника. Първоначално Майкъл Оливър не спря играта, но получи информация от VAR и в крайна сметка изгони Перес. Това бе и първи червен картон на Перес след 274 мача във Висшата лига.

В началото на втората част домакините имаха още няколко ситуации. Първо Томаш Соучек, а после и Микейл Антонио застрашиха вратата на Лестър, но не успяха да вкарат.

В 55-ата минута Саид Банрама падна в наказателното поле и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена.

Само минута по-късно домакините поведоха с 2:0. Груба грешка на защитата на гостите. Сьойюнджю върна топката към вратаря, но тя бе достигната до Микейл Антонио, който я пусна към точката за изпълнение на дузпа и Мохамед Саид Банрама, който на празна врата насочи топката в мрежата.

В 63-ата минута Микейл Антонио стреля от границата на наказателното поле, но Каспер Шмайхел успя да спаси шута му.

В 69-ата минута „лисиците“ върнаха един гол. Юри Тилеманс се добра до отскочила в наказателното поле топка и успя да я вкара в мрежата.

Голът даде криле на Лестър, които тръгнаха да търсят изравняването. То обаче не само не дойде, ами домакините вкараха и трети гол. Най-после в прегръдките на своите съотборници попадна Микейл Антонио, който реализира 48-мото си попадение с екипа на Уест Хем във Висшата лига, с което подобри рекорда на Паоло Ди Канио. Той се разписа в 80-ата минута, когато получи пас от Деклан Райс и отбеляза.

Антонио вкара и своя 49-ти гол в 84-ата минута. Цоуфал напредна по десния фланг, центрира в наказателното поле, където 9-ката на Уест Хем овладя, успя да се обърна и да бутне топката във вратата на Шмайхел за крайното 4:1.