Уест Хем шокира Лестър, нанесе първо поражение на "лисиците"

Уест Хем победи Лестър с категоричното 3:0, като гост в мач от 4-ия кръг на Висшата лига. Победата бе втора за "чуковете" от началото на сезона, докато за "лисиците" това бе първо поражение през кампанията.

Двубоят започна по-добре за гостите от Източен Лондон и те поведоха още в 14-ата минута. Михаил Антонио се разписа с глава след отлично центиране на Аарън Кресуел. Футболистите на Лестър опитаха да върнат попадението, но така и не успяха да преодолеят стража на Уест Хем Лукаш Фабиански. "Чуковете" пък отговориха с втори гол, който бе дело на Пабло Фомалс. Асистенцията пък отново бе на Аарън Кресуел, който изведе своя съотборник сам срещу Каспер Шмайхел.

През второто полувреме играчите на Лестър владееха повече притежанието на топката, но така и не успяха да затруднят Фабиански. В 72-ата минута Уест Хем бе много близо до трети гол, но ударът на Деклан Райс срещна гредата на вратата на Лестър. В крайна сметка гостите стигнаха до трето попадение. То бе дело на Джарод Боуен. Асистенцията пък бе на Пабло Фомалс.

Благодарениена победата Уест Хем вече има 6 точки и се намира на шесто място в класирането. Лестър пък са втори с 9 точки.