Украйна с впечатляващ обрат за 120 секунди, сексуален насилник се развихри за Исландия (ВИДЕО)

Украйна се класира за един от трите финалния плейофа за класиране на Евро 2024, след като направи изключително впечатляващ обрат от 0:1 до 2:1 само за 120 секунди и то в заключителните минути при гостуването на Босна и Херцеговина в Зеница. Двубоят изобщо не се развиваше добре за футболистите на Ребров, но в крайна сметка те успяха да стигнат до крайния успех.

Пред Георгий Судаков се откри много добра възможност в 11-ата минута, но завършващият удар бе разочароващ и топката излезе в аут.

Един Джеко имаше добър шанс в 40-ата минута, но ударът му бе изключително неточен и топката излезе в аут.

Босна и Херцеговина поведе с 1:0 в 57-ата минута. Амар Дедич стреля, топката рикошира в крака на Матвиенко и влетя във вратата на Андрий Лунин.

Босна можеше да удвои своята преднина в 82-ата минута. Миралем Пянич намери много добре Демирович в наказателното поле на Украйна, който бе сам срещу Лунин, но вратарят се намеси чудесно и спаси.

Две минути по-късно Един Джеко отправи първия си удар през второто полувреме, но високо над напречната греда в аут.

Украйна успя да изравни резултата в 85-ата минута, когато Конопля центрира по земя в наказателното поле на Босна, където Яремчук засече топката и я вкара във вратата на Ибрахим Сехич.

Украйна осъществи обрата в мача в 87-ата минута. Яремчук центрира в наказателното поле на Босна, където Артьом Довбик засече топката с глава и я прати във вратата на безпомощния Сехич за 2:1.

Дълбоко в добавеното време на срещата Украйна можеше да вкара и трети гол. Гостите организираха много добра контраатака, при която Михайло Мудрик получи топката на отлична позиция, но не успя да намери опразнената врата, а след намесата на играч на Босна топката излезе в корнер.

Така Украйна се класира за финалния плейоф, където ще се изправи срещу Исландия.

Исландия поднесе изненадата, след като буквално се разправи с Израел, печелейки с 4:1 мача, който се игра в Будапеща.

Еран Захави изведе Израел напред в резултата с гол от дузпа в 31-ата минута.

Исландия изравни резултата с първия гол на Алберт Гудмундсон в двубоя в 39-ата минута.

Исландците успяха много бързо да поемат контрол върху мача и да поведат с 2:1 след попадението на Траустасон в 42-ата минута.

Израел остана с човек по-малко на терена, след като Рой Ревиво бе изгонен с директен червен картон в 73-ата минута.

Израел получи правото да изпълни дузпа в 80-ата минута, но Еран Захави стреля встрани от вратата на Исландия, пропускайки страхотна възможност за домакините.

Алберт Гудмундсон направи резултата 3:1 в 83-ата минута.

Гудмундсон оформи своя хеттрик в 87-ата минута, правейки резултата 4:1.

В решаващия плейоф за Евро 2024 Украйна ще бъде домакин на Исландия, а мачът ще се играе на неутрален терен заради войната.