Украйна успя да вземе първи точки на Англия по пътя към Евро 2024 след 1:1 в двубой, ръководен от Георги Кабаков.

До момента "трите лъва" бяха с пълен актив, а сега продължават да заемат първото място в групата с 13 точки, докато украинците са втори със седем и два мача повече от италианците, които имат три.

Украинците поведоха в 26-ата минута, когато Конопля пусна страхотен пас към Олександър Зинченко, а футболистът на Арсенал прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Пикфорд, за 1:0.

Англичаните успяха да се върнат в двубоя в края на първата част. Хари Кейн намери с уникален дълъг пас Кайл Уокър, който хладнокръвно отбеляза първото си попадение с фланелката на "трите лъва" - 1:1.

В 59-ата минута Англия можеше да поведе в резултата, но изстрелът от границата на наказателното поле на Букайо Сака се отби в напречната греда.

В 66-ата минута Михайло Мудрик центрира в наказателното поле, но бранител на гостите успя да пресече подаването.

Около четвърт час преди края на двубоя Хари Магуайър пробва да преодолее Бущан с глава, но стражът на украинците лесно улови топката.

В 85-ата минута Маркъс Рашфорд стреля от пряк свободен удар, но защитата на Украйна се справи.