Унгария стартира подготовката за Европейското с минимален успех (ВИДЕО)

Унгария победи с минималното 1:0 Кипър в приятелска среща – първа от подготовката на маджарите преди старта на Европейското първенство на 11 юни.

Победният гол в кипърската врата реализира Андрас Шафер десетина минути преди почивката. Кевин Варга проби по левия фланг и центрира по земя в наказателното поле. Шафер стреля от движение и отбеляза за 1:0.

За унгарците предстои още една контрола преди старта на Евро 2020 – срещу Ирландия на 8 юни. Кипър пък ще свери часовника си срещу Украйна на 7 юни.

Унгария е в група F на еврофиналите заедно с Португалия, Франция и Германия.