Унгария поднесе голяма изненада на старта в група 3, Лига А в Лига на нациите. Маджарите надвиха с 1:0 действащият европейски вицешампион Англия. Единственото попадение в мача вкара талантът на РБ Лайпциг Доминик Собослай. 21-годишният футболист беше точен от дузпа в 64-тата минута.

Звездната селекция на Гарет Саутгейт направи много слаб мач, като изобщо не успя да установи контрол върху случващото се на „Пушкаш Арена“ в унгарската столица Будапеща. Англичаните допуснаха първата си загуба от Унгария за последните 60 години. 

След успеха унгарците оглавяват „групата на смъртта“ в Лигата на нациите. По-късно днес се изправят един срещу друг Италия и германия в Болоня.

Първата възможност в мача се откри пред домакините в 3-тата минута. Удар на Собослай не затрудни Джордан Пикфорд. Вратарят на Евертън улову безпроблемно топката, насочена в центъра на вратата му.

Малко след това Джаръд Боуен получи с гръб към вратата и опита изстрел, който не беше точен.

В 13-тата минута Собослай беше изведен зад защитата на „Трите лъва“. Той успя да промуши топката покрай Пикфорд, но английски бранител изчисти на метър пред голлинията.

Половин час след началото Адам Салай опита да преодолее Пикфорд с удар от центъра. Стражът беше хванат неподготвен, но топката премина над напречната греда.

В 64-тата минута маджарите получиха правото да бият дузпа за нарушение на Рийс Джеймс. Той спъна противников нападател и не остави избор на главния съдия. Доминик Собослай застана зад топка и успя да запази хладнокръвие, за да предолее Пикфорд.

Десетина минути преди края унгарците направиха огромен пропуск да сложат точката на спора. Със сетни усилия Джордан П икфорд успя да отрази удар на Ласло Клейнхейслер. Топката обаче се озова във владение на Андраш Шафер. От чиста позиция обаче той пропусна да удвои преднината на своя тим.

Последният шанс за Англия в мача дойде в 89-ата минута. Хари Кейн стреля от въздуха. Получи се рикошет, но Петер Гулачи реагира блестящо и запази мрежата си суха. Идеите на англичаните се изчерпаха и Унгария стигна до престижния успех.

Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS