Уникална драма в Лига Европа – 6:6 след 120 минути футбол, дузпи решиха победителят

Исторически мач изиграха сръбският Бачка Топола и румънският ФКСБ. Двата тима се срещнаха във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Двубоят бе изключително драматичен, изпъстрен с драма, обрати, червени картони и много голове. След 4:4 в редовното време и 6:6 след продължения, победителят бе решен след изпълнение на дузпи. При 11-метровите наказателни удари румънците показаха по-здрави нерви и се наложиха с 5:4 точни изпълнения от бялата точка, за да продължат напред в надпреварата.

Трябва да се отбележи, че ФКСБ беше без девет от основните си футболисти, които не взеха участие в срещата заради положителен тест за коронавирус.

Четвърт час игра след първия съдийски сигнал домакините от Сърбия поведоха с два гола. Точни бяха Милиевич и Дуронич.

В средата на първата част ФКСБ се върна в срещата, отбелязвайки за 2:1. Секунди преди почивката Бачка Топола остана с човек по-малко, след като Понйевич беше изгонен с червен картон.

В 50-ата минута румънците изравниха, но само минута по-късно домакините си върнаха преднината и поведоха с 3:2 с гол на Антонич.

Равенството бе възстановено в 63-тата минута след реализирана дузпа – 3:3.

В добавеното време от срещата паднаха нови два гола в рамките на секунди. ФКСБ повече с 5:4, автогол си вкара Йон, но веднага след това Томанович бе точен и прати мача в продължения – 4:4.

В края на първото продължения домакините останаха с девет футболисти на терена след червения картон на Силаджи, а секунди по-късно румънците поведоха с 5:4. Своя хеттрик оформи Ман.

Сръбският тим обаче не се отказа и за пореден път резултатът бе изравнен – 5:5 след гола на Тумбашевич.

Гостите т Румъния продължаваха да настояват и в 108-ата минута Петре отбеляза за 5:6. По-малко от десет минути след това Томанович реализира за 6:6. След 2 часа футбол, 12 гола и 2 червени картона победител не бе излъчен. Единственият изход бяха дузпите. Футболистите на ФКСБ показаха железни нерви и реализираха и петте 11-метрови наказателни удари. Така румънците най-сетне пребориха несломимия си съперник, за да стигнат до третия квалификационен кръг на Лига Европа, където ще се изправят срещу Слован Либерец.