Унион излезе пети след успех над Кьолн

Унион Берлин излезе на пето място във временното класиране в Бундеслигата, след като победи Кьолн с 2:1. Попаденията за гостите реализираха Тайво Авонии и Макс Крузе. За "козлите" точен бе Елис Схири. Благодарение на успеха си Унион събра 15 точки и се намира на пето място в подреждането. Кьолн пък са 17-ти с едва 3 точки в актива си.

Гостите от Берлин поведоха в резултата в 27-ата минута с гол на Авонии, който се разписа с точен удар в долния ляв ъгъл на вратата. Малко по-късно Кьолн изравни. Ондрей Дуда центрира в наказателното поле на Унион и Схири с глава се разписа за 1:1. В 71-ата минута берлинчани стигнаха до второ попадение. Салих Йозчан извърши нарушение срещу играч на гостите в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Макс Крузе. Ударът му обаче не бе достатъчно силен и бе избит от Тимо Хорн. При добавката обаче Крузе не сгреши и оформи крайното 2:1.

В другия мач от деня Майнц победи Фрайбург с 3:1, като гост. В герой за тима се превърна Жан-Филип Матета, който реализира хеттрик. За домакините единственото попадение реализира Нилс Петерсен. След победата Майнц се намира на 15-то място в класирането с 4 точки, докато Фрайбург са 14-ти с 6.