Българският национален отбор по футбол за юноши до 18 години спечели първия от общо два приятелски мача срещу връстниците си от Австрия. Срещата приключи при резултат 1:0 в полза на „трикольорите“, като се изигра само едно полувреме на базата в „Бояна“ заради проливния дъжд над София.

Единственото попадение отбеляза талантът на Ботев Пловдив Константин Павлов в 21-та минута. Нападателят се възползва от груба грешка на вратаря Кенан Юсич, който изпусна топката при центриране. На празна врата младокът нямаше как да пропусне.

Главен съдия на приятелския мач бе Християна Гутева, а от трибуните двубоя проследиха президентът на Славия Венцеслав Стефанов, както и спряганият за нов треньор на Янтра Габрово Антони Здравков.

Следващият мач на националите до 18 години срещу Австрия е насрочен за 18 юни, неделя, от 11:00 часа.

Състав на България U18: Алекс Божев, Росен Божинов, Михаил Цонев, Росен Маринов, Захари Атанасов, Антоан Стоянов, Константин Павлов, Асен Митков, Борислав Маринов, Валентин Йотов и Илиан Антонов

Треньор: Ангел Стойков