Юношите на Барселона до 19 години приключиха сезона, след като пропиляха куп шансове и загубиха от Атлетик Билбао с 0:1 в четвъртфиналите за Купата на шампионите. Българският талант Мартин Георгиев остана на пейката за двубоя срещу Атлетик.

Възпитаниците на Оскар Лопес станаха шампиони в своята дивизия, което им даде право да вземат участие в надпреварата, но баските се оказаха непреодолимо препятствие.

Домакините започнаха по-активно двубоя. Още във втората минута Алейш Гаридо имаше шанс да се разпише, но бе спрян от Микел Сантос. В третата минута Унай Ернандес мина през защитата на баските, но стреля право в ръцете на Сантос.

Въпреки по-добрата игра на Барселона гостите поведоха в резултата в 15-ата минута. Фернандес намери Гайска Албонига, който матира Андер Астралага.

В 27-ата минута Ернандес можеше да изравни от пряк свободен удар, но мерникът му не бе достатъчно точен. В края на първата част Почо пробва акробатичен изстрел след центриране от корнер.

В началото на втората част Барса изпусна още един шанс този път чрез влезлия като резерва Нил Калдеро. В 53-ата минута Гаридо се размина на косъм от гола.

В 75-ата минута Дани Родригес пусна хубав пас към Нил Калдеро, но завършващият удар на последния не намери целта. Три минути след това центрирането на Калдеро в наказателното поле бе твърде силно.

В третата минута на добавеното време вратарят на Атлетик Билбао се намеси решаващо, избивайки в корнер изстрел на Унай Ернандес.