Превърналият се в легендарен за Уругвай нападател Луис Суарес изведе родината си до бронзовите медали на Копа Америка.

„Урусите“, водени от Марсело Биелса се пребориха с Канада след драма с дузпи. Суарес спаси Уругвай с изравнителен гол за 2:2 в добавеното време на мача. Стигна се до дузпи, където уругвайците надделяха с 4:3.

Двубоят на „Банк ъф Америка“ в Шарлът започна отлично за селекцията на Биелса, която излезе напред в резултата в 8-ата минута с гол на Родриго Бентанкур. В средата на първата част обаче „кленовите листа“ възстановиха равенството. Точен бе Исмаел Коне. Секунди по-късно радостта на „урусите“ бе прекъсната, след като ВАР не зачете попадение на Факундо Пелистри.

След почивката битката на терена продължи. В 80-ата минута канадците направиха решителна крачка към победата, като си възвърнаха аванса от 2:1 с попадението на Джонатан Дейвид.

Уругвай обаче не се отказа до самия край. Във 2-рата минута от добавеното време Хосе Мария Хименес бе изведен отдясно. Той пусна успореден на голлинията пас към Суарес, който с мощен удар с левия крак порази целта за 2:2.

Така се стигна до изпълнение на наказателни удари. Уругвайците бяха безпогрешни. Суарес вкара решителната дузпа, а преди него Федерико Фалверде, Бентанкур и Джорджан Де Араскаета също се разписаха.

В големите грешници за Канада се превърнаха Исмаел Коне и Алфонсо Дейвис, които пропуснаха.

Предстои и големият финал на Копа Америка. В 3:00 часа в неделя срещу понеделник световният шампион Аржентина се изправя срещу Колумбия.