Ювентус излъга Аталанта като гост в двубой от 34-ия кръг на Серия А, завършил при резултат 2:0 за „бианконерите“ в Бергамо. По този начин тимът на Масимилиано Алегри събра 66 точки и излезе на второ място във временното класиране, докато „Богинята“ остава с 58 точки на 6-ата позиция. Головете в срещата вкараха Самюел Илинг Джуниър и Душан Влахович, като освен това, гредите на два пъти попречиха на Аталанта да стигне до гол.

Ювентус имаше претенции за дузпа в 11-ата минута, но съдията подмина ситуацията, при която Николо Фаджоли падна на тревата след съприкосновение със защитник.

В 22-ата минута топката стигна до Анхел ди Мария, който шутира от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

Аталанта отговори с удар с глава на Джорджо Скалвини след ъглов удар, но топката разтресе левия страничен стълб.

В добавеното време на първата част Марио Пашалич получи топката в наказателното поле и стреля, но ударът му бе много неточен.

Единадесет минути след началото на втората част Самюел Илинг Джуниър отне топката от бранител на Аталанта и подаде на лявото крило, откъдето топката бе центрирана в наказателното поле. Там след рикошет тя стигна до Илинг, който със силен удар отблизо я прати в мрежата на Марко Спортиело.

След това попадение домакините се втурнаха в атака. В 75-ата минута Теун Коопмейнерс овладя топката на границата на наказателното поле след пряк свободен удар и отправи шут, който бе спасен от брилянтната намеса на Войчех Шчесни.

В 90-ата минута Давиде Дзапакоста овладя подаване, заобиколи защитник на Юве и стреля, но уцели левия страничен стълб.

До края на мача усилията на хората на Джанпиеро Гасперини така и не дадоха резултат, а вместо това, в 99-ата минута Душан Влахович вкара втори гол и така Юве си тръгна с трите точки от Бергамо.