Ювентус и Аталанта с голов хикс, Роналдо точен на два пъти от дузпа

| Италия | Габриел Талви

Ювентус и Аталанта завършиха наравно 2:2 двубоя помежду си от 32-ия кръг на Серия А. Попаденията за бергамаските отбелязаха Дуван Сапата и Руслан Малиновский, докато за Юве на два пъти точен от бялата точка бе Кристиано Роналдо.

Интересното в срещата беше, че един срещу друг се изправиха най-добрата по показатели атака в Серия А (тази на Аталанта) и най-добрата защита (тази на Ювентус). Друг интересен факт е, че Аталанта бе в серия от 9 поредни победи и търсеше рекордна десета, но така и не успя да стигне до нея.

Първата добра възможност за гол се откри пред гостите в 6-ата минута. Дуван Сапата засече с глава центриране, но прати топката встрани от вратата.

Аталанта бе по-активен в началните минути и в четвърт час след началото бяха възнаградени усилията на тима. Алехандро Гомес и Дуван Сапата комбинираха много добре. Нападателят бе изведен на стрелкова позиция и с удар по земя той направи резултата 1:0.

Първият точен удар за Юве отправи Пауло Дибала, но Пиерлуиджи Голини нямаше проблем с улавянето на топката.

През следващите минути двата тима се неутрализираха и сериозни голови опасности липсваха. Малко след почивката Ювентус получи златна възможност да изравни, след като удар на Дибала се отклони от ръката на Мартен де Роон. Главният арбитър моментално посочи бялата точка. Кристиано Роналдо застана зад топката и не остави шансове на Голини. Така резултатът бе изравнен.

В 75-ата минута Руслан Малиновский стреля много опасно, но топката премина на сантиметри покрай страничния стълб. Ако в случая Ювентус имаше късмет, само пет минути по-късно Малиновский стреля и топката този път влетя в мрежата на домакините за 1:2.

В 84-ата минута влезлият в игра Дъглас Коста пробва изстрел от разстояние, но Голини не бе затруднен.

В заключителните секунди на редовното време Ювентус получи право отново да изпълнява 11-метров наказателен удар. След центриране от ъглов удар защитата на Аталанта не успя да изчисти достатъчно добре топката. Тя стигна до Гонсало Игуаин, който бе с гръб към вратата и се опита да намери свой съотборник. Пасът му обаче бе спрян от Луис Муриел, за което бе отсъдена дузпа. Отново Кристиано Роналдо се нагърби с изпълнението и не сбърка, за да донесе точката на своя тим.

Ювентус остава лидер в класирането и изглежда много близо до титлата. „Старата госпожа“ е с 76 точки, докато втория Лацио е с 8 по-малко шест кръга преди края. Аталанта остава на третото място с 67 точки.

В по-ранния мач от Серия А Рома нямаше проблеми с гостуването си на Бреша. Римските „вълци“ се наложи с класическото 3:0, като и трите гола бяха отбелязани след почивката. Техни автори бяха Федерико Фасио, Никола Калинич и Николо Дзаниоло.