Президентът на Торино Урбано Кайро обвини Ювентус, Милан, Интер и Рома, че искат "мини Суперлига", след като четирите клуба гласуваха за намаляване на броя на отборите в Серия А от 20 на 18.
В понеделник се проведе гласуване между 20-те клуба от Серия А за това дали да се намали броят на тимовете в елита, но предложението беше отхвърлено, тъй като 16 клуба гласуваха за запазване на лигата с 20 отбора.
Първенството се състоеше от 18 тима преди разширяването през сезон 2004-2005.
В понеделник Ювентус, Рома, Милан и Интер гласуваха за намаляване на броя на клубовете с аргумента, че това ще направи дивизията по-конкурентна и че редуцираният график ще помогне на клубовете, които се състезават в Европа.
"Това, което искаха да направят, беше мини Суперлига", каза Кайро чрез италианската информационна агенция ANSA.
"Днешната среща потвърди, че огромното мнозинство от клубовете искат да запазят 20-те отбора, тъй като другите водещи европейски лиги, включително испанската и английската, също имат 20 отбора", добави президентът на Торино.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS