Ювентус не се затрудни с Дженоа (ВИДЕО)

Ювентус победи с 3:1 Дженоа в двубой от 30-ия кръг на Серия А, игран на "Алианц Стейдиъм". Кулушевски, Алваро Мората и Уестън Маккени се разписаха за "бианконерите".

С победата тимът на Андреа Пирло събира 59 точки на третата позиция, а Дженоа е 13-и с 32.

Ювентус поведе още в 5-ата минута на двубоя. Страхотна работа на Хуан Куадрадо, който пусна към Деян Кулушевски, а шведът матира Матиа Перин с изстрел в лявата част на вратата му.

В 22-ата минута торинци стигнаха до втори гол. Индивидуален рейд на Киеза завърши с изстрел, който обаче бе избит от Перин. Топката стигна до Роналдо, който отблизо уцели левия страничен стълб, топката се върна в наказателното поле, където бе засечена във вратата на гостите от Алваро Мората.

В 36-ата минута Адриен Рабио излезе очи в очи с вратаря, но уцели десния страничен стълб.

Малко след началото на втората част гостите от Генуа върнаха едно попадение. Николо Ровела центрира от корнер, а Джанлука Скамака се разписа с глава.

В 57-ата минута Роналдо тръгна сам от центъра на терена, стигна до наказателното поле, но стреля покрай вратата.

В 70-ата минута Данило намери с пас влезлия като резерва Уестън Маккени, който оформи крайното 3:1.

Три минути преди края Алекс Сандро получи добър пас в малкото наказателно поле, но ударът му бе ужасяващ и Матиа Перин не се затрудни да спаси.