Ювентус загуби, но вкара на чужд терен (ВИДЕО)

Лора Николаева Лора Николаева

Порто победи Ювентус с 2:1 на "До Драгао" в първи 1/8-финал между двата тима. Португалците се разписаха в първите минути на двете полувремена. Автори на попаденията за "драконите" станаха Мехди Тареми и Муса Марега. Федерико Киеза отбеляза така важното за Юве попадение на чужд терен в 83-ата минута.

В самия край на срещата съдията Карлос дел Серо Гранде не уважи претенциите на Кристиано Роналдо за дузпа след съприкосновение на португалеца със Сануси в наказателното поле.

Още във втората минута на двубоя португалците успяха да поведат в резултата. Шчесни и Бентанкур не се разбраха и Тареми се възползва от грубата грешка, пращайки топката във вратата на "бианконерите".

В 19-ата минута Бентанкур се пусна в атака и опита пас в наказателното поле към Маккени, но стражът на Порто излезе и улови. В 34-ата минута Пирло трябваше да направи принудителна смяна, след като Киелини се контузи. На негово място се появи Демирал.

В 39-ата минута Юве отправи удар в очертанията на вратата, но Маркесин без проблем улови топката. В 41-ата минута Адриен Рабио пробва да вкара с ефектно отиграване, но Маркесин изби.

В 20-ата секунда на втората част Порто нанесе втори удар по Юве. Манафа сви топката към Марега, който я насочи в близкия ъгъл на Войчех Шчесни.

В 52-ата минута Оливейра пробяга почти половината терен преди да стреля към вратата на Шчесни, но полякът успя да избие. В 57-ата минута Отавио отстъпи мястото си на Луис Диас.

В 63-ата минута Пирло реши да вкара в игра Алваро Мората на мястото на Уестън Маккени. Две минути след това Бентанкур опита да изненада Маркесин с далечен удар, но топката прелетя над вратата.

В 68-ата минута Шчесни изби над вратата удар със задна ножица на Оливейра. Десет минути след това Манафа стреля с глава след центриране от корнер, но топката мина покрай вратата на гостите от Италия.

В 82-ата минута Данило получи жълт картон, което означава, че ще изпусне реванша в Торино.

В 83-ата минута Адриен Рабио разсече цялата защита на Порто с едно подаване към Киеза, а италианецът прати топката във вратата на Маркесин. Минута по-късно Роналдо центрира в наказателното поле, но нямаше кой да засече топката, която излезе в аут.

В третата минута на добавеното време след центриране от свободен удар на Консенсао, Шчесни изпусна топката, но Пепе не успя да я насочи във вратата му. При последвалата атака на Ювентус Роналдо имаше претенции за дузпа след съприкосновение със Сануси. Съдията обаче не ги уважи и даде последния съдийски сигнал.

Порто - Ювентус 2:1