Ливърпул победи Борнемут с 3:0 в мач от 5-ия кръг на Висшата лига. "Червените" отбелязаха всички попадения през първата част, като точни бяха Луис Диас на два пъти и Дарвин Нуньес. Успехът позволи на мърсисайдци да станат лидер в английското първенство с 12 точки. Толкова има и Манчестър Сити, но Ливърпул е с по-добра голова разлика. В неделя "гражданите" ще играят с Арсенал в дербито на кръга.

В 5-ата минута гол на Борнемут първоначално бе признат. Антоан Семеньо прати топката в мрежата, но попадението впоследствие бе отменено след намесата на ВАР заради засада на офанзивния футболист.

Последваха силни минути за Ливърпул, като Анди Робъртсън, Луис Диас и Дарвин Нуньес застрашиха вратата на Кепа Арисабалага.

В 19-ата минута Семеньо бе изведен на добра позиция, но Каомин Келехър, който бе на вратата в този мач при отъствието на Алисон Бекер, спаси.

Седем минути по-късно Луис Диас откри резултата. Той получи дълъг пас от Ибрахима Конате, овладя с коляно и премина покрай Кепа, който напусна неразчетено голлинията си. След това колумбиецът вкара в опразнената врата.

В 28-ата минута Диас отбеляза втория си гол. С основна заслуга за попадението бе Трент Александър-Арнолд, който превзе голяма част от терена. Той подаде към колумбийското крило, а Диас преодоля Кепа.

Девет минути след това домакините стигнаха до трето попадение. Дарвин Нуньес получи топката по левия фланг, справи се с бранител и с левия крак прати топката неспасяемо в далечния десен ъгъл.

През второто полувреме играчите на Арне Слот намалиха интензитета в играта си и позволиха на Борнемут да създаде няколко опасни положения. Келехър се отчете с добри намеси, а в един случай и напречната греда запази "сухата" мрежа на мърсисайдци.

За Ливърпул предстои мач с Уест Хем в Карабао Къп през седмицата, докато следващият двубой на "черешките" е със Саутхемптън във Висшата лига.