Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп преди две години се обяви категорично против създаването на Суперлига. Любопитно е, че две години по-късно мърсисайдци са един от 12-те отбора-учредители на състезанието.

„Надявам се Суперлигата никога да не бъде създадена. Футболът е прекрасен с Шампионска лига и Лига Европа. За мен Шампионската лига е истинската Суперлига. Разбира се, парите са важни, но защо да изграждаме нещо, в което Ливурпул ще играе десет години подред срещу Реал. Кой би го гледал?“, учуди се Клоп в своето изказване през 2019 година.

Две години по-късно Суперлигата вече е официално факт.

Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Челси, Барселона, Интер, Ювентус, Ливърпул, Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид и Тотнъм са клубовете-основатели на турнира.

В надпреварата ще бъдат поканени още три отбора, които ще бъдат с постоянно място, а други пет ще печелят правото да играят в надпреварата заради своите постижения, постигнати в други състезания.

Официално: Суперлигата вече е факт

Това ще бъде формата на Суперлигата

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS