Поливалентният футболист на ЦСКА Жеферсон Телес може да играе за националния отбор на България, пише бразилското издание „UOL“.

Жеферсон е взел български паспорт, след което е бил поканен от Българския футболен съюз в националния отбор, а според изданието ще приеме поканата.

Бразилецът, който може да играе като ляв бек и дефанзивен полузащитник, не бе повикан от Младен Кръстаич за мачовете срещу Литва и Сърбия през юни, но се очаква това да се случи през септември.

Интересно е, че Жеферсон е получавал повиквателна за мъжкия национален отбор на Бразилия за Копа Америка през 2015 година, но тогава не се появява на терена, което му дава право да защитава цветовете на България.

За онова издание на Копа Америка изненадващо извън състава е оставен тогавашния титуляр на Реал Мадрид Марсело.

Жеферсон е близо до това да се превърне в чужденеца с най-много мачове в историята на ЦСКА.

ЦСКА с национали на Хаити, ЦАР, Армения и Люксембург

Тобиас Хайнц се прибра в България и поднови тренировки с ЦСКА

Вратарят на Локо Пд в олимпийския отбор на Хърватия

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS