Румънското издание Prosport.ro сравни ЦСКА и ЦСКА 1948 с местните Стяуа Букурещ и ФКСБ. Поводът за публикуването на материала е предстоящия мач от първия кръг на efbet Лига, в който един срещу друг ще се изправят именно влезлият от Втора лига ЦСКА 1948 и вицешампионът в Първа лига ЦСКА.
Ето какво гласи въпросният материал на румънската медии:
„Не само в Румъния има отбори, които се развиват отделно, въпреки че произхождат от един и същ клуб. България се подготвя за това, което чакаме от години - мач между КСУ Крайова - Университатея Крайова или ФКСБ - КСА Стяуа. Българите трябва да почакат по-малко от седмица и ще гледат такъв уникален двубой”.
„ЦСКА, легендарният български клуб с 31 титли и 20 купи, фалира през 2016 г. заради дълг от 13 млн. евро. ЦСКА 1948 тръгва от нулата, а другият клуб купува лиценза на Литекс и продължава да играе в елита на българския футбол. ЦСКА играе домакинствата си на стадион “Българска армия”, а другият тим ЦСКА 1948, воден от фенове и спонсори - на Националния стадион “Васил Левски”.
„Иронията е, че още в първия кръг на първенството двата отбора се изправят в директен сблъсък. ЦСКА 1948, разчитайки само на български играчи, бързо се адаптира към новата сурова реалност и забележително бързо се издигна към върха след последователни промоции от 2017 година насам”, гласи още материала.
ЦСКА 1948 вдига трофея от Втора лига преди сблъсъка с ЦСКА
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS