Валядолид победи Елче с 2:1 в двубой от 13-ия кръг на Ла Лига и по този начин се изкачи до 10-ото място във временното класиране със 17 точки в актива си, докато Елче остава неспасяемо на дъното с едва 4 точки.

Точни за успеха на тима от Северна Испания бяха Хави Санчес и Роке Меса, докато Хосан вкара за Елче.

На „Хосе Сория“ домакините бяха много по-активни и закономерно стигнаха до трите точки. Валядолид обаче поведе чак в 40-ата минута, когато Гонсало Плата асистира на Хави Санчес.

Минута след началото на втората част Плата даде нов голов пас, този път към Роке Меса и така тимът на Пачета си реши мача.

Все пак, Елче успя да вкара почетен гол, като негов автор бе Хосан в 63-ата минута, но това не бе достатъчно за Елче да избегне загубата, която бе 9-а за тима от началото на кампанията.

Хетафе и Кадис завършиха 0:0 в ранния съботен мач в испанската Ла Лига.

Мачът остана без попадения, но двата отбора завършиха с общо 19 души на терена, след като червени картони от домакините получиха Гастон алварес и Порту, а от тима на гостите бе изгонен Луис Ернандес. Всичките картони бяха показани дълбоко в допълнителното време на мача.

С това равенство Хетафе удължи серията си от 5 мача без загуба. Кадис успя с точката да се качи с една позиция напред - до 18-о място.

В края Кадис бе близо до успеха, но удар от воле на Лукас Перес бе спасен от вратаря Давид Сория. В последните секунди шут на Енеш Унал от Хетафе срещна гредата.

Жирона спря Билбао на ГКПП-то към топ 4 (ВИДЕО)