Валенсия победи Милан след дузпи и спечели трофея “Таронха“

Валенсия победи Милан след 0:0 в редовните 90 минути и 5:3 след изпълнения дузпи, като по този начин испанският отбор триумфира с трофея „Таронха“. Двубоят се игра на стадион „Местая“.

В началото на мача Саму Кастийехо пропусна добра възможност за Милан. Веднага след това Майк Менян спаси опасен удар на Денис Черишев.

Фоде Бало-Туре пропусна за Милан след чудесна асистенция на Браим Диас, а гол на Рафаел Леао не бе зачетен заради несъществуваща засада.

Началото на второто полувреме започна със страхотно спасяване на Чиприан Татарушану, който отрази удара на Тиери Корея.

20-годишният вратар на Валенсия Гиорги Мамардашвили също се отчете с много добро спасяване след удар на Браим Диас.

Оливие Жиру и Анте Ребич направиха сериозни пропуски пред вратата на Валенсия.

В 82-ата минута Раде Крунич влезе много грубо на Хосе Гая и заслужаваше да бъде изгонен, но заради характера на мача получи само жълт картон.

Така победителят в 49-ото издание на трофея „Таронха“ бе определен след изпълнение на дузпи.

Ману Вайехо бе точен за Валенсия, а Оливие Жиру не пропусна за Милан. Макси Гомес реализира втората дузпа за испанския тим, а Калабрия изравни резултата за „росонерите“ - 2:2. Гонсало Гедеш вкара за 3:2, докато Раде Крунич стреля неточно в аут. Ескуердо реализира за 4:2, а Анте Ребич направи резултата 3:4. Победната дузпа за Валенсия бе отбелязана от Уго Виямон – 5:3.

Валенсия: Мамардашвили, Тиери Корея, Габриел Паулища (87' – Диакаби), Уго Виямон, Хосе Гая (87' - Васкес), Алдерете, Джейсон (71' - Ескуердо), Бурламаки (71' - Рубен Собрино), Гонсало Гедеш, Денис Черишев (81' - Ману Вайехо), Макси Гомес

Милан: Майк Менян (46' - Татарушану), Конти (61' – Калабрия), Фикайо Томори (46' – Калулу), Алесио Романьоли (46' – Габиа), Бало-Туре (61' – Тео Ернандес); Сандро Тонали (46' – Раде Крунич), Побега (90' Ди Гесу), Саму Кастийехо, Браим Диас (61' Анте Ребич), Малдини (46' – Саелемакерс), Рафаел Леао (61' – Оливие Жиру)