Валенсия пусна гол от съблекалнята, но започна сезона с победа

Валенсия започна сезон 2020/21 с победа с 4:2 над Леванте. Гостите поведоха още в първата минута на мача, но „прилепите“ успяха да изравнят в 12-ата минута. Попадение на Леванте в 20-ата минута бе отменено от ВАР заради игра с ръка, но момчетата на Пако Лопес поведоха отново в 36-ата минута. Три минути по-късно обаче домакините успяха да се върнат в мача, като докрая Вайехо вкара още два гола.

Първият гол в срещата падна още в първата минута, когато трима играчи на Валенсия не успяха да спрат Хосе Моралес, който насочи топката в долния десен ъгъл. В 12-ата минута домакините се върнаха в мача, след центриране от корнер Габриел бе оставен непокрит и вкара с глава.

В 20-ата минута гол на Мелеро не бе зачетен заради игра с ръка. 16 минути по-късно с мощен удар почти от границата на наказателното поле Хосе Моралес отново даде преднина на Леванте. Само след три минути – в 39-ата минута Макси Гомес отново изравни с диагонален удар по земя.

Петнадесет минути преди края Денис Черишев асистира на Ману Вайехо, който даде аванс на Валенсия, а в четвъртата минута на добавеното време отново Вайехо оформи крайното 4:2.