Валенсия спечели с 2:1 гостуването си на Селта Виго от 34-тия кръг на Ла Лига. „Прилепите“ стигнаха до скъпоценни три точки с гола на резервата Алберто Мари в 88-ата минута.

Преди това двата отбора си размениха по едно попадение. Точен за гостите беше Джъстин Клуиверт, а за Селта Виго – Харис Сеферович.

С успеха Валенсия направи сериозен скок в класирането и се отдалечи от зоната на изпадащите. Тимът вече е 14-и с 37 точки, докато Селта Виго е 13-и с две повече.

Още в 8-ата минута Валенсия излезе напред в резултата. Джъстин Клуиверт се разписа.

Швейцарският национал Харис Сеферович изравни за тима от Виго след един час игра. Той вкара топката след мощен удар с глава в левия ъгъл на вратата.

В 75-ата минута на мача Селта бе близо до пълен обрат, но удар на Оскар Родригес от пряк свободен удар се отби в десния стълб на вратата.

В 89-ата минута Алберто Мари успя да донесе трите точки на Валенсия със силен удар с глава, който влезе под напречната греда и остави безпомощен вратаря Иван Вияр. В добавеното време на мача Габриел Паулиста от гостите бе изгонен от терена заради втори жълт картон.

В следващия кръг от Ла Лига Селта Виго гостува на Атлетик Билбао, докато Валенсия ще се изправи срещу Реал Мадрид.