Валенсия започна сезона в Ла Лига с победа с 2:1 при тежкото гостуване на Севиля на „Рамон Санчес Писхуан“.

Пред Юсеф Ен-Несири се откри добра възможност в 8-ата минута, но той пропусна да вкара.

Две минути по-късно Маркос Акуня нанесе хубав удар, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Валенсия създаде първата опасност в мача пред вратата на Севиля в 12-ата минута, но ударът на Диего Лопес бе много неточен и излезе в аут.

Гостите организираха добра атака в 35-ата минута, когато Франсиско Перес комбинира с Диего Лопес, а той стреля, но встрани от левия страничен стълб в аут.

Лукас Окампос преодоля двама футболисти на Валенсия и стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда в аут.

Уго Дуро имаше страхотна възможност да вкара гол в 59-ата минута, но ударът му бе твърде слаб за Боно.

Валенсия поведе с 1:0 в 60-ата минута, когато Андре Алмейда асистира за попадението на Муктар Диакаби.

Уго Дуро падна в наказателното поле на Севиля в 63-ата минута, но реферът прецени, че няма основание да бъде свирена дузпа за гостите.

Севиля успя да изравни резултата в 70-ата минута, когато Сусо центрира в наказателното поле на Валенсия, където Юсен Ен-Несири успя да засече топката и да я вкара във вратата на Гиорги Мамардашвили.

Футболистите на Валенсия имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Севиля в 72-ата минута, но съдията подмина ситуацията.

Севиля остана с човек по-малко на терена в 81-ата минута, когато Лоик Баде бе изгонен с директен червен картон.

Валенсия отново поведе в резултата в 89-ата минута, когато Уго Дуро свърши много добра работа и подаде към Хави Гера, който изпревари Боно и прати топката му за втори път в мрежата.

Гиорги Мамардашвили се намеси решаващо в 99-ата минута, когато отрази много опасен удар на Сусо.

В следващия кръг Валенсия е домакин на Лас Палмас, а Севиля гостува на Алавес.