Вальо Антов направи дузпа, но Монца успя да победи

Българският защитник Валентин Антов отново бе титуляр за клубния си тим Монца. Родният бранител направи дузпа, но все пак отборът му победи с 3:1 след обрат Порденоне в мач от 6-ия кръг на Серия Б.

Още в 3-тата минута бившият капитан на ЦСКА фаулира противников играч в наказателното поле и принуди главния съдия да покаже бялата точка. Точен от последвалия наказателен удар беше Франк Тсаджут.

Монца обаче се съвзе от ранния шок и достигна до пълния обрат в срещата. В 13-ата минута равенството беше възстановено с гола на Пепин.

В 72-рата минута Марио Сампиризи направи пълния обрат в резултата – 2:1 в полза на Монца, а крайният резултат оформи Самуел Виняго.

Валентин Антов остана на терена до последния съдийски сигнал. След победата Монца е на осмата позиция в класирането с 9 точки. В следващия кръг Антов и компания гостуват на Лече.