Нидерландия се наложи като гост с 1:0 над Гърция в Атина в мач от осмия кръг в квалификационна група „B“ за Евро 2024. Вут Вегхорст пропусна дузпа за „лалетата“ в 28-ата минута, но гостите взеха своето след нов наказателен удар в третата минута на добавеното време, този път реализиран от Върджил ван Дайк.
Нидерландия се намира на 2-о място в групата са актив от 12 точки, колкото има и Гърция, който обаче е с изигран мач повече от днешния си съперник.
Двубоят започна равностойно, а първото чисто положение се откри за Нидерландия в 22-ата минута, когато Тияни Райндерс стреля от границата на наказателното поле на домакините, но Одисеас Влаходимос отрази.
Нидерландия получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар в 28-ата минута, който бе изпълнен от Вут Вегхорст. Таранът на „лалетата“ не успя да насочи удара си максимално прецизно в долния ляв ъгъл на вратата, но Влаходимос отрази.
В последната минута от редовното време на първото полувреме Стивън Бергвайн се оказа на чиста позиция в наказателното поле и потърси долния десен ъгъл на вратата, но стражът на Гърция отново спаси.
Натискът на „лалетата“ продължи и на старта на второто полувреме. В 48-ата минута Бергвайн се измъкна сам и шутира, но отново вездесъщият Влаходимос спаси.
Дензъл Думфрис се свлече в наказателното поле на домакините в 90-ата минута, а след проверка на ситуацията с ВАР, съдията посочи бялата точка. Върджил ван Дайк се нае този път с изпълнението и прати топката в средата на вратата.
Резултати от квалификациите за Евро 2024:
Азербайджан – Австрия 0:1
Гибралтар – Република Ирландия 0:4
Исландия – Лихтенщайн 4:0
Люксембург – Словакия 0:1
Португалия вилня из Босна и Херцеговина, Кристиано отново блести (ВИДЕО)
Терористична атака прекъсна мач от европейските квалификации, има двама убити
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS