Партизан победи Чукарички с 3:1 в двубой от 11-тия кръг на сръбското първенство. За първи път от 518 дни стадионът на улица „Хумска“ бе пълен и 17 000 „черно-бели“ фенове изгледаха успеха.

Сред зрителите на „Юна“ бяха легендата на Партизан и бивш треньор на ЦСКА – Саша Илич, сръбският селекционер Драган Стойкович – Пикси, Данко Лазович (част от новия борд на директорите) и други знакови фигури. Преди броени дни властта в Партизан се смени, а начело на сръбския гранд застана бизнесменът и бивш политик Расим Ляич. За спортен директор пък бе назначен Предраг Миятович, от когото се очакват редица промени.

Сърби седнаха на терена в знак на протест – няма пари

След само 24 минути Чукарички вкара чрез Михайло Цветкович. Асистенцията дойде от бившия играч на ЦСКА – Лазар Туфегджич, изкарал си и жълт картон по-късно в мача. Гостът от Баново можеше да вкара и втори гол преди почивката, но удари греда.

Второто полувреме мина изцяло под давлението на Партизан. Бибарс Натчо възстанови паритета от дузпа в 55-ата минута, а девет по-късно и обратът бе налице. Точен бе Александър Филипович.

Финалното 3:1 дойде в предпоследната минута от редовните 90. Тогава Алдо Калулу прониза мрежата на гостите.

Партизан на Саво Милошевич е на 4-та позиция с 23 точки. „Гробарите“ са и с мач по-малко от Младост Лучани и ОФК Белград - съответно 25 и 24 пункта. Чукарички е шести с 19 т.

Саша Илич: Руската Висша лига е по-добра от първенствата в Сърбия и България