Борнемут спечели с 3:0 домакинството си на Фулъм от 19-ия кръг на Висшата лига. „Черешките“ се намират в много силна серия от четири поредни победи, което е рекорд за тима в елита.

Джъстин Клуйверт, Доминик Соланке от дузпа и Луис Синистера бяха точни за класическия успех.

С него Борнемут се изкачи до 10-ата позиция в класирането с актив от 25 точки. Фулъм е 13-и с 21.

Домакините определено влязоха по-добре в мача, но пропуски направиха Доминик Соланке и Джъстин Клуйверт.

Логичното се случи в 44-тата минута, когато Борнемут заслужено излезе напред в резултата. Алекс Скот намери Джъстин Клуйверт. Нидерландецът овладя и реализира за 1:0.

Час игра след началото „черешките“ получиха правото да изпълнят дузпа след много лош шпагат на Жоао Палиня. Зад топката застана Соланке и той не пропусна да удвои преднината на своя отбор.

Крайният резултат оформи Луис Синистера в добавеното време на мача. Той реализира страхотен гол с удар извън наказателното поле.

По същото време в друг мач от английския шампионат Лутън се наложи с 3:2 като гост на Шефилд Юнайтед. „Шапкарите“ са 18-и с 15 точки, докато „остриетата“ остават на дъното с едва 9 точки.

Точен за гостите беше Алфи Даути, а след почивката Шефилд си вкара два автогола, дело на Джак Робинсън и Енис Слиман. За Юнайтед Оливър МакБърни и Анел Ахмедходжич се разписаха. С тези попадения „остриетата“ обърнаха и поведоха с 2:1, но мачът претърпя нов обрат, така че краен победител беше Лутън.

Едно специално обаждане: Съжалявам, Жозе Моуриньо е (ВИДЕО)

Веднъж в живота: Юрген Клоп сбъдна мечтата на 12-годишен фен на Ливърпул (ВИДЕО)