Лийдс и Борнемут завършиха при резултат 4:3 в голово зрелище на стадион „Еланд Роуд“ в двубой от 15-ия кръг на Английската Висша лига.

След победата Лийдс вече има 15 точки на 12-ата позиция, а Борнемут е 15-и с 13 точки.

Двубоят бе белязан от реализирането на общо седем попадения, като момчетата на Джеси Марш записаха втора поредна победа след сензацията срещу Ливърпул през изминалия уикенд. Успехът дойде след обрат от 3:1 в полза на Борнемут.

Лийдс поведе още в началото на двубоя чрез дузпа, реализирана от голмайстора на тима Родриго в 3-ата минута. Това се случи след нарушение на Маркос Сенеси в началните секунди на двубоя.

Отговорът на „черешките“ не закъсня и в 7-ата минута Маркъс Тавърниър се възползва от грешка в отбраната на Лийдс, който отправи прецизен удар от движение и преодоля вратаря на Лийдс.

В 18-ата минута Борнемут стигна до обрат в резултата след постепенна атака, при която първоначалният удар на Тавърниър бе отразен от Марк Травърс, а последвалото подаване към Филип Билинг бе оползотворено с мощен изстрел в горния ляв ъгъл от страна на 26-годишния датски халф.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за възпитаниците на Гари О’Нийл след възхитително попадение с пета от Доминик Соланке, който получи страхотен пас от Тавърниър.

В 60-ата минута Сам Грийнууд върна попадение за Лийдс след рикоширала топка от удар на негов съотборник. Влезлият като резерва 20-годишен халф изстреля великолепен шут в горния ляв ъгъл малко зад линията на наказателното поле.

Това даде крила на „белите“ и 8 минути по-късно Лиъм Купър засече центриране от корнер на Грийнууд и демонстрира головия си усет, засичайки хладнокръвно удар с глава.

В 84-ата минута чудесна извеждаща топка от страна на Уилфред Нонто освободи Крисенсио Самървил, а 21-годишният талант от школата на Лийдс не сбърка в наказателното поле, вкарвайки топката в мрежата на Травърс и по този начин Лийдс затвърди обрата в резултата.